9 نکته برای تبدیل شدن به یک مشاور املاک حرفه ای

1- تنها چیزی که در این بازار مهم است مشتری است. مشتریان به دنبال خدمات خوب و شفافیت در موضوعاتی هستند که با آن آشنایی نسبی نیز دارند. اگر شما به عنوانمشاور املاک به سوالات و ابهامات مشتری قبل از اینکه او بپرسد توضیح کامل دهید و اطمینان او را جلب کنید، کارتان را انجام داده اید.

2- مشاور املاک، لزوما شغلی نیست که با فروش سروکار داشته باشد؛ بلکه بیشتر یک شغل ارائه خدمت است که مشاور باید درک دقیقی از این موضوع داشته باشد که مشتری دقیقا چه می خواهد و آن را سریعا ارائه دهد.

3- افرادی که اعتماد به نفس بالایی دارند، به وضوح صحبت می کنند و نکات مربوط به زبان بدن را رعایت می دانند، احتمال موفقیت بسیار بیشتری دارند.

4- امروزه تقریبا هر فرد دارای یک گوشی هوشمند با دسترسی به یک اتصال اینترنتی مناسب است که به موجب آن کاربران مطلع تر می شوند. آنها دقیقا می دانند چه چیزی باید بپرسند و انتظار داشته باشند. از همین رو بایستی همیشه نسبت به بازار مسکن به روز و در تعامل سازنده با مشتریان باشید.

5- مشاور املاک به عنوان یک شغل کامل و چندکاره شناخته می شود و حتی مدیریت فرآیند قبل و بعد از فروش هم بسیار حائز اهمیت است.

6- نقش مشاوران املاک فقط در مدیریت معامله خلاصه نمی شود، بلکه مشاوران حرفه ای باید از موارد حقوقی حوزه کاری خود آگاهی داشته باشند و خیال مشتریان از بابت موارد قانونی نیز راحت باشد.

7- دانستن روانشناسی مصرف کنندگان و دانستن مدیریت بعد از فروش بسیار حائز اهمیت است. مواردی همچون الگوی خرید، مدل ذهنی مشتری و … بسیار تسهیل کننده است.

8- با توجه به چندجانبه و چندکاره بودن این حرفه، خواندن و مطالعه مستمر در زمینه کاری و تخصصی ضروری است.

9- مورد آخر و یکی از مهمترین موارد، قابلیت دردسترس بودن است، و یک مشاور املاک حرفه ای باید حضور فعال و موثری در حوزه کاری خود داشته باشد.

منبع : تولید شده توسط تیم دالان

این خبر را با دوستانتان به اشتراک بگذارید:

نظر شمانظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *