9 فناوری جدید حوزه املاک که باید آن ها را بشناسید

فناوری املاک و مستغلات با تغییر شرایط بازار و رفتار مصرف کننده شکل گرفته است. بدون در نظر گرفتن بیشتر، در اینجا 9 روند پیشرفت تکنولوژی املاک و مستغلات در سال 2018 دیده می شود  که در اینجا به طور اختصار این 9 فناوری بیان می شود.

 • بلاکچین : بلاکچین تکنولوژی پشت رمزنگاری ارزهایی مانندBitcoin ،  Litecoin و Ethereum است. اساسا، این یک پایگاه عمومی  دیجیتال که همه معاملات را بدون نیاز به یک تأیید کننده مرکزی نظیر یک بانک ثبت می کند.
  .
 • واقعیت مجازی و واقعیت افزوده : با VR، خریداران بالقوه و اجاره دهندگان می توانند از هر نقطه از جهان، در هر زمان، املاک را ببینند. به این ترتیب مشاوران و مشتریان می توانند در زمان و پول صرفه جویی کنند و در عین حال بهره وری و مشارکت را افزایش دهند.
  .
 • فناوری فشاری (push) : سازمانها می توانند از تکنولوژی فشار برای ارسال هشدار محتوا به صفحه گوشی هوشمند است و برای اطلاع رسانی به سایر مناطق استفاده کنند تا دوباره کاربران بر روی برنامه دوباره کار کنند. این فرآیند خودکار بخشی از روند پیگیری و بهبود کلی تجربه تعاملی است.
  .
 • ربات ها : مشتریان و مصرف کنندگان جدید به دنبال پاسخگویی سریع و کامل هستند؛ ربات ها برای پاسخگویی سریع به انتظارات مصرف کننده و همچنین آزاد کردن زمان کارکنان کمک می کنند. چت بات ها و ربات های شبکه های اجتماعی از این دست هستند. شما می توانید از آنها بخواهید تا وظایفی نظیر زمانبندی جلسات، یادآوری کردن و جستجو در وب برای اخبار ملک را انجام دهند.
  .
 • کلان داده : بطورکلی، داده های کلان مقدار بزرگی از اطلاعات است که از طریق الگوریتم ها برای پیش بینی رفتار و قصد خرید، بر اساس الگوها و روند گذشته، تجزیه و تحلیل شده است. در حوزه املاک و مستغلات، این ممکن است به معنای استفاده از یک CRM یا مجموعه ای از محصولات است که می داند که یک مشتری بازدید کننده از وب سایت شما چه لیست و جمع آوری داده هایی در مورد آنچه که آنها در آن صفحه انجام می شود. سپس داده ها می توانند در مورد تحلیل و پیش بینی بازار و معاملات تجزیه و تحلیل شوند. استفاده از تحلیل های این کلان داده در بلند مدت باعث افزایش فروش و تمایز نسبت به رقبا می شود.
  .
 • رایانش ابری : این تکنولوژی روز به روز درحال فراگیر شدن است و نرم افزارهای مبتنی بر سرور درحال منسوخ شدن است. مزایای این تکنولوژی که شامل صرفه جویی در زمان و هزینه، مقیاس پذیری، افزایش امنیت و دسترسی بیشتر است. علاوه بر این، سیستم های مبتنی بر ابر مانند PropertyMe دارای دسترسی مشتری هستند که اجازه می دهد مستاجران و صاحبان آنها وارد سیستم شوید و اطلاعات مربوط به اموال و دارایی خود را تمام وقت مشاهده کنند.
  .
 • محرک پیشرفته : استفاده از تلفن های همراه بطور چشمگیری افزایش یافته است. به همین دلیل است که مدیریت ارتباط با مشتری هایی مانند Rex و سیستم های نرم افزاری مدیریت مانند PropertyMe برای استفاده از یک برنامه تلفن همراه هوشمند، به طوری که مشاوران می توانند در هر زمان و هر زمان، به اطلاعات و اطلاعات خود دسترسی داشته باشند به وجود آمده است.. این نه تنها باعث صرفه جویی در وقت می شود، بلکه همکاری آسان را فراهم می کند.
  .
 • پلتفرم های سرمایه گذاری ملکی : پلتفرم های سرمایه گذاری ملکی به سرمایه گذاران اجازه می دهد تا بخشی یا “کسری” از یک ملک را بخرند. این سرمایه گذاران به طور کامل مالکیت خود را دارند و می توانند از سهم درآمد اجاره یا بازده سرمایه در مواردی که ملک فروخته می شود بهره مند شوند.
  .
 • اتوماسیون : اتوماسیون یکی دیگر از روند تکنولوژی املاک و مستغلات است که در سال 2018 دیده می شود. از چت آنلاین (ربات های املاک و مستغلات) تا رسانه های اجتماعی و ایمیل، و تا حسابداری اموال و پردازش صورتحساب، بسیاری از وظایف املاک و مستغلات می تواند به وسیله آن خودکار باشد.

 

همچنین گروه هوم یونیتی به بررسی روند ها و دورنمای برنامه های کاربردی تلفن همراه و شبکه های اجتماعی می پردازد که برخی از روندهای برجسته آن عبارتند از :

 • افزایش قابل توجه در جستجوی تلفن همراه برای اطلاعات املاک و مستغلات.
 • توانایی دسترسی به اطلاعات از راه دور
 • جدول زمانی معاملات می تواند ساده و کوتاه باشد.
 • همانطور که برنامه های تلفن همراه پیشرفته بهبود یافته اند و رابط های بین رایانه های اداری و دستگاه های تلفن همراه قابل اعتماد تر است، نیاز به پشتیبانی دفتر و کارکنان ممکن است کاهش یابد.
 • مزایای برندینگ در فضای رسانه های اجتماعی.
 • توسعه شخصی به شکل آموزش مداوم، یادگیری پیشرفته، وبینارها، تظاهرات و کنفرانس.

 

منبع : تهیه و تنظیم شده توسط تیم دالان

 

 

این خبر را با دوستانتان به اشتراک بگذارید:

نظر شمانظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *