مشاوران، بازیگر نقش اول در معاملات املاک

دنیای املاک و مسکن بازیگران مختلفی از جمله ارزیابان و کارشناسان این بازار، مدیران املاک،مشاوران املاک، پیمانکاران، بانکداران، کارشناسان ارائه وام و آژانس های دولتی، و همچنین خریداران و فروشندگان احتمالی هستند. این مشاوران املاک هستند که کل فرآیند را هماهنگ می کنند.

یک مشاور املاک و مستغلات، طبیعتا یک هماهنگ کننده برای ایجاد یک معامله موفق است. در موارد مختلف نمایندگی املاک، یک فروشنده، مدافع خریدار، یک تحلیلگر، یک مدیر تجاری، یک مشاور، یک مذاکره کننده و یک بازاریاب است.

ده ویژگی مشترک و متداول بین مشاوران املاک حرفه ای

  1. ذهنیت حل مسئله :

آیا شما از راه حل های خلاقانه برای حل مسائل لذت می برید؟ بسیاری از مشاوران موفق در املاک می دانند که چگونه یک خانه را نمایش دهند و آن را به متقاضی معرفی کنند. تا منجبر به یک معاملعه موفق و برد برد شود.

  1. کارآفرین خودانگیزه:

داشتن تمایل به کنترل مدیریت و رهبری خود، یک ویژگی است که در مشاوران املاک و مستغلات مشترک است. برای موفقیت در املاک و مستغلات نیاز به درجه بالایی از خود انگیزشی، هدایت و تصمیم گیری هوشمند است.

  1. صداقت :

شهرت حرفه ای شما برای موفقیت آمیز بودن در مدت طولانی ، حیاتی است.

  1. پیگیری و سرسختی :

این به معنی این نیست که زمان زیادی را صرف این کار کنید، بلکه بیشتر به کار هوشمندانه برمی گردد؛ و همچنین آماده سازی و پیگیری هرکاری که منجر به یک معامله موفق می گردد.

 

  1. علاقه مندی به خانه و معماری :

داشتن علاقه با خود خانه و طراحی آن می تواند باعث تمایز مشاورین از یکدیگر شود. اگر میزان علاقه و آگاهی شما نسبت به بازار خود آشکار باشد، مشتریان شما متوجه این موضوع خواهند شد و می تواند باعث ایجاد اعتماد در بین آنان شود.

  1. شخصیت حرفه ای :

یک مشاور املاک حرفه ای، فقط یک فایل کاری را معرفی و به فروش نمی رساند؛ بلکه ابتدا خود را معرفی می کند. اگر یک نگرش بزرگ و صداقت داشته باشید، به توانایی های خود اطمینان داشته باشید، پاسخ های خوبی از مشتریان دریافت می کنید.

  1. توجه به جزئیات :

توجه دقیق به جزئیات برای این شغل ضروری است. توجه به نیازهای منحصر به فرد مشتریان بسیار حائز اهمیت است. اگر مشاورین املاک با سازماندهی مناسب، پیگیری درست، برقراری ارتباط موثر و توجه به نیاز های مشتری فعالیت کنند، به احتمال زیاد معامله های بیشتر خواهند داشت.

  1. شناخت بازار :

یک مشاور املاک حرفه ای از تفاوت های قیمت گذاری در محل های مختلف و همچنین نوسانات آن باید شناخت درست و کافی داشته باشد و بتواند به موقع از آن استفاده کنند.

  1. ساختن شبکه ارتباطی گسترده :

داشتن یک شبکه ارتباطی قوی و گسترده بین بازیگران اصلی این بازار که در ابتدا به آن ها اشاره شد، یکی از مهمترین عوامل موفقیت است.

1.دانش قدرت است :

داشتن دانش و مهارت در هر زمینه ای تخصصی و غیر تخصصی می تواند احتمال موفقیت شما را چندین برابر کند.

 

منبع : تولید شده توسط تیم دالان
www.dalann.com

این خبر را با دوستانتان به اشتراک بگذارید:

نظر شمانظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *